Site Loader
R&K s.c. al. Mickiewicza 5, Kraków

W każdym rodzaju aktywności ludzkiej ogromną rolę odgrywają mięśnie. Ćwiczenia siłowe mogą być doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu i równocześnie  dobrym sposobem na poprawę naszego zdrowia.

Przystępując do ćwiczeń na siłowni pamiętajmy o sprawdzeniu stanu zdrowia w gabinecie lekarskim, spytajmy lekarza czy są ćwiczenia, których nie możemy wykonywać. Zabierzmy ze sobą wygodny strój sportowy oraz obuwie sportowe. Warto przynieść dodatkowy ręcznik, który zabieramy ze sobą na sale, co pomaga utrzymać sprzęt do ćwiczeń w czystości dla kolejnego trenującego. Pamiętajmy aby podczas treningu mieć ze sobą butelkę wody.

Przed rozpoczęciem treningów określmy swój cel treningowy. Zawsze rozpoczynajmy od rozgrzewki. Przed przystąpieniem do wykonywania danego ćwiczenia zapoznajmy się z jego prawidłowym wykonaniem. Bardzo ważne jest aby ćwiczenia wykonywać z należytą techniką. Zwróćmy uwagę na właściwe przygotowanie sprzętu do ćwiczenia np. zaciski na sztangach. Podczas ćwiczeń zwracajmy uwagę na prawidłowe oddychanie. Warto na koniec treningu wykonać kilka ćwiczeń rozciągających. Pamiętajmy też o tym jak się odżywiamy, złe nawyki żywieniowe mogą zniweczyć nasz cały trud treningowy.

Jeżeli jesteś pierwszy raz w klubie R&K to nie bój się pytać, każdy pojawił się kiedyś na siłowni po raz pierwszy. Warto rozważyć pierwsze treningi z instruktorem, który zadba o to aby trening był efektywny i bezpieczny.

Post Author: R&K R&K Fitness